اخبار

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. اخبار

 

در پیش‌رویداد منظومه چه گذشت؟

ایده چالش طراحی منظومه ماهواره‌ای «منظومه» تقریبا از ۶ ماه پیش در «مرکز نوآوری فضایی کیهان» کلید خورد و جلسه معارفه این مسابقه در روز ۱۱ مهر ماه سال جاری توسط «گروه گراف» برگزار گردید. این پیش‌رویداد از ساعت ۹ صبح در سالن کنفرانس ساختمان شهرداری منطقه ۲ تهران، پس از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید و پخش سرود ملی آغاز شد.

در ابتدا جناب آقای دکتر کیوان کوکبیان، مدیر مرکز نوآوری فضایی کیهان، ضمن عرض خیر مقدم به شرکت کنندگان اندکی درباره برنامه های پیش‌رویداد توضیح داد. همچنین پیش از پخش کلیپ مصاحبه با دانشجویان درباره منظومه های ماهواره ای، جناب آقای دکتر سالاریه، دبیر کمیته علمی رویداد، توضیحات کاملی درباره منظومه های ماهواره ای و اهمیت و ضرورت استفاده از آنها ارائه کرد و یک کلیپ دیگر درباره تاریخچه منظومه های ماهواره ای برای شرکت کنندگان پخش شد.

در ادامه جناب آقای مهندس کشت پور، شهردار محترم منطقه ۲ شهر تهران، با صحبت درباره نحوه به کارگیری تکنولوژی های جدید همانند منظومه های ماهواره ای برای رفع نیازهای شهری صحبت کرد. همچنین سرکار خانم دکتر یزدانی، مدیر کل کسب و کارهای فضاپایه سازمان فضایی ایران، نیز درباره موضوع مسابقه با شرکت کنندگان صحبت کرد.

 

در ادامه جناب آقای دکتر منادی و جناب آقای دکتر نیازی نیز به ترتیب از طرف همراه اول و سازمان اراضی کشور به انتقال تجربیات خود به حضار پرداختند و بدین گونه بخش اول برنامه به پایان رسید.

 

 

پس از اقامه نماز و صرف ناهار، سرکار خانم دکتر صدقی از طرف تیم ماهواره ی دانشگاه امیرکبیر نکاتی درباره طراحی ماهواره ها بیان کردند و به تعدادی از سوالات حضار نیز پاسخ دادند. جناب آقای دکتر غضنفرنیا نیز درباره تجربیات خودشان در رابطه با استارت آپی که راه‌اندازی کرده بودند و مسیری که هر تیمی باید در این راه طی کند صحبت کرد. در نهایت پرسش و پاسخی بین شرکت کنندگان و دبیران چالش منظومه انجام شد و پیش‌رویداد با گرفتن عکس یادگاری به پایان رسید.

 

فهرست