شهرداری منطقه 2 تهران حامی رویداد مسابقه محور منظومه شد.

شهرداری منطقه 2 تهران در بازه ی اجرایی رویداد یعنی از 11 مهرماه تا 14 بهمن ماه که اختتامیه آن برگزار میگردد، اسپانسر رویداد مسابقه‌محور منظومه شد.

به گزارش دبیرخانه رویداد منظومه از روابط عمومی شهرداری، پس از مذاکرات میان این مجموعه با مسئولان مرکز نوآوری فضایی کیهان، تفاهم شد تا شهرداری منطقه 2 تهران، حامیِ این رویداد شود.

رویداد «منظومه»، چالش طراحی منظومه ماهواره‌ای، توسط مرکز نوآوری فضایی کیهان و با حمایت سازمان فضایی ایران و پژوهشگاه فضایی ایران برگزار می‌شود. این رویداد، یک مسابقه طراحی منظومه ماهواره‌ایست که در سه محور «پایش و مشاهده زمین»، «شبکه‌های مخابراتی، ارتباطاتی و اینترنت» و «شبکه ناوبری محلی فضاپایه» برگزار خواهدشد.

ریاست مرکز نواوری فضایی، جناب آقای مهندس کیوان کوکبیان با تایید این خبر، توضیح داد: هدف این مسابقه علاوه بر ترویج دانش فضایی در بین نخبگان، یافتن پاسخ‌هایی برای چالش‌ها و مشکلات سایر صنایع با بهره‌گیری از این دانش است. حوزه هایی مانند ایجاد پایش به روز و مداوم با کمک تصاویر ماهواره‌ای، ایجاد شبکه مخابراتی- ارتباطی ماهواره‌ای به صورت برخط، حوزه اینترنت اشیا، سامانه‌های ناوبری و موارد مشابه از مواردی است که در آینده نزدیک به کمک شبکه ای هماهنگ از ماهواره‌ها (منظومه) توسعه خواهند یافت. لذا تمرکز این رویداد بر توسعه‌ی ایده و کاربردهای آرایش منظومه‌ای ماهواره‌ها در صنایع است. شهرداری‌ها در سراسر جهان از جمله کاربران نهایی این مسابقه می باشند که از خروجی آن استفاده خواهند کرد.

گفتنی است طبق این تفاهم، مقرر شد تا شهرداری منطقه 2 تهران از تیم های برگزیده نیز حمایت انجام دهد

این حمایت ها در قالب‌های زیر صورت خواهد گرفت:

  • حمايت از كسب وكارهاي نوپای مدیریت شهری مبتني بر دانش و فناوري فضایی
  • كمك به تدوين طرح كسب و كار مناسب، تشكيل تيم كاري و اجراي ايده‌های فضایی
  • ارتباط با صاحبان مسئله و استخراج ايده‌هاي نوآورانه متناظر با مسائل واقعي صنعت هوافضا
  • كمك به تسهيل روندهاي اجرايي و اداري در راه‌اندازي و توسعه كسب‌وكارهاي نوپا
  • كمك در جهت بهبود كيفيت محصولات و خدمات، و ثبات مالي كسب وكارهاي نوپای فضایی

جهت کسب اطلاعات بیشتر درمورد رویداد منظومه، ما را از طریق ادرس @MANZOUMEH2019 در اینستاگرام دنبال کنید.

فهرست